Ja cilit ish-deputet të BDI-së mbrëmë i’a dogjën veturën – FOTO

makina-ne-zjarr-1229_1483014670-4477115-480x263.jpg

Kumanovari 31 vjeçar А.Р për shkak të hakmarrjes ka shkaktuar zjarr dhe e i ka vendosur zjarr automobilit të ish deputetit 42 vjeçar M.XH nga Kumanova, njofton policia e Kumanovës.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmë, ndërsa te ata në telefon është denoncuar në orën 01:40 sot në mëngjes. Pas denoncimit të zjarrit të automobilit “Golf 6”, policia e Kumanovës ka ndërmarrë masa për zbardhjen e veprës penale dhe ka ardhur deri në njohurit se A.P është autor i mundur, pas çka është privuar nga liria dhe është marrë në pyetje.

Sipas asaj që ka njoftuar policia, merret jozyrtarisht vesh se ish deputeti me inicialet M.XH 42 duhet të jetë Mirvan Xhemaili i lindur me 1974 në Kumanovë, ish deputet i BDI-së gjatë mandatit të kaluar.Shqipmedia

maxresdefault

Reklama:
sun-and-stars

Komentet
Top