Sport Te rejat

Ekonomi

Shpallen 10 kompanitë më të suksesshme shqiptare në Maqedoni

Shpallen 10 kompanitë më të suksesshme shqiptare në Maqedoni

Sot në hotelin “New Star” në Shkup është bërë promovimi solemn i katalogut të pestë me radhë “Top 100 kompanitë më të suksesshme në Maqedoninë Veri-Perëndimore”, ku është bërë përzgjedhja e …

Bulevard

Kush ishte Mustafa Qemal Ataturku, njeriu që themeloi Turqinë moderne

Kush ishte Mustafa Qemal Ataturku, njeriu që themeloi Turqinë moderne

Mustafa Qemal Ataturku ishte një gjeneral brilant gjatë Luftës I Botërore dhe promotor i nacionalizmit turk. Pasi mundi grekët (1919-22) dhe ushtrinë e Kalifit, ristabilizoi unitetin dhe pavarësinë e Turqisë …

Show Biz

Selena Gomez në lidhje me Niall Horan?

Selena Gomez në lidhje me Niall Horan?

Pas lajmeve të kohëve të fundit se këngëtarja Selena Gomez është bashkuar sërish me ish të dashurin e saj Justin Bieber, vjen një tjetër lajm nga 23 vjeçarja. Tashmë Selena është parë në shoqerinë e …

Rovena dhe Shpati publikojnë pjesë xhirimi të këngës “Fati im ishe ti” VIDEO

Rovena dhe Shpati publikojnë pjesë xhirimi të këngës “Fati im ishe ti” VIDEO

“Fati im ishe ti”. Këngë kjo që do të vijë bashkëpunim nga këgëtarët Shpat Kasapi dhe Rovena Stefa. Më anë të një postimi në Facebook, këngëtarja Rovena Stefa, ka publikuar një pjesë të …

Top